Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Boğa Burcu Hangi Burçlarla Anlaşır?
21.06.2023

Boğa Burcu Hangi Burçlarla Anlaşır?

Sabırlı, kararlı, güvenilir ve istikrarlı olarak bilinen boğa burcu, sabit ve dirençli yapısıyla en dikkat çeken burçların başında geliyor. Hedeflerini iyi belirleyen ve onlara ulaşmak için uzun vadeli planlar yapan ve emek veren boğa burcu, karşılaştığı sorunlar karşısında sakin kalabilmesi ve kararlılığı ile de bilinir. Bu açıdan bakıldığında, boğa burcunun uyumlu olduğu burçlar, benzer özelliklere sahip ve aceleci olmayan burçlar arasındadır. Verilen sözlere fazlasıyla önem veren ve her ne olursa olsun verdiği sözü yerine getirmesiyle bilinen boğa burcu için, istikrarlı olmak ve planlı davranmak bu nedenle son derece önemlidir.

Toprak elementi ile ilişkilendirilen boğa burcunun, doğaya ve doğal güzelliklere duyduğu yakınlık onun daha hümanist ve doğa düşkünü olmasını da açıklar. Bu yönüyle boğa burcunun uyumlu olduğu burçlar arasında doğayı seven, insanı seven ve sosyal ilişki yönü kuvvetli burçların yer aldığı söylenebilir.

Boğa Burcu ve Oğlak Burcu Uyumu

Aralarında güçlü bir uyum bulunan boğa ve oğlak burcu, pratik, sabırlı ve kararlı kişiler olması nedeniyle oldukça iyi anlaşır. Her iki burcun da güvenilir kişilik özelliklerine sahip olması, aralarında bulunan güçlü uyumun ana nedenlerindendir. 22 Aralık ve 19 Ocak arası doğan oğlak burcu da en az boğa burcu kadar planlı ve planları konusunda inatçıdır. Hedeflerine emin adımlarla ilerleyen bu iki burç için verilen sözlere sadık olmak aynı oranda önemlidir.

Boğa Burcu ve Başak Burcu Uyumu

Boğa burcunun uyumlu olduğu burçlar arasında gösterilen başak burcu, düzenli, pratik, çalışkan ve gerçekçi olmasıyla bilinir. Bu özellikler nedeniyle tam uyum gösteren iki burç, duygusal özellikleri nedeniyle bazı noktalarda birbirinden ayrılsa da genel olarak bakıldığında oldukça benzer yapıdadır.

Boğa Burcu ve Yengeç Burcu Uyumu

Her iki burç da duygusal açıdan bakıldığında benzer özellikler taşımalarıyla bilinir. Aileye verdikleri önem bu iki burcu birbirine yakınlaştıran en önemli ortak özelliktir. Duygusal bağlantılar kurmaktan hoşlanan ve sadakate önem veren iki burcun karşı cins için iyi birer tamamlayıcı olduğu da bilinen bir gerçektir.

Boğa Burcu ve Balık Burcu Uyumu

Birbirini düzgün bir şekilde anlayan ve olabildiğince aynı anlayış ve görüşe sahip olan bu iki burç, birbirlerini bazı konularda takdir eder ve hayranlık duyar. Boğa burcunun uyumlu olduğu burçlar arasında en yakın duygusal iletişim balık burcu ile sağlanabilmektedir. Hümanist özelliklerinde görülen benzerlik bu iki burcun sosyal çevrelerinin genişliği ve arkadaşlıklarına gösterdikleri önem anlamında da uyumlu olmasını açıklar.

eyyo atelier