Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Esmerlere Yakışan Saç Renkleri
21.06.2023

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri

Esmerler İçin Hangi Saç Renkleri Daha Uygun

Esmerlere yakışan saç renkleri aslında oldukça fazla. Karamelden kızıla, bal köpüğünden, bakıra birçok renk, esmerler için oldukça uygun. Ancak tam olarak hangi rengi uygulayacağınıza karar vermeden önce;

  • Kaş kalınlığı, uzunluğu, yoğunluğu ve rengine 
  • Ten rengi tonuna 
  • Kıyafet tarzına
  • Boy ve kilo oranına uygun seçim yaptığınızdan emin olmalısınız.

Kaş hatları belirgin ve kaş yoğunluğu yüksek kişilerin, uygulayacakları saç rengini kaş renginde de devam ettirmeleri daha doğal bir görünüm sunabilir. Eğer saç tonunuzu karamel ya da bal köpüğü gibi nispeten açık renklere açmayı düşünüyorsanız, yapmanız gereken ilk şey kaş tonunuzu da aynı oranda açmak olmalıdır. Saçınızla aynı renk olmasa bile en azından bir iki ton uzağında olması, daha uyumlu bir görünüm sunacaktır.

Koyu kestane, esmerlere yakışan saç renkleri arasında gösterilen en heyecan verici renklerden bir diğeridir. Bu rengin esmer ten üzerinde yarattığı etki oldukça göz alıcı olabilir. Koyu kestane saç esmer kişilerde cilt tonunu ve yüz hatlarını vurgulayarak doğal bir görünüm sunar. Bal köpüğü saç rengi ise sahip olduğu sıcak alt tonlar sayesinde esmer cilt tonlarına kusursuz bir şekilde uyum sağlar. Karamel rengi esmer cilt tonlarında parlaklık ve canlılık sağlarken kızıl renk, cilt tonuna oluşturacağı kontrast ile gözlerin daha ön plana çıkmasına yardımcı olur.

eyyo atelier