tote1.png (501 KB)
Toplam 3 ürün görüntüleniyor.

Kadın Şort

Yaz mevsiminde kadınlar pantolonları kenara kaldırarak, şort giymenin keyfini doyasıya çıkarırlar. Hatta havaların yavaş yavaş soğumaya başladığı sonbahar ve havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı ilkbahar mevsiminde de mümkün olduğunca şort giymek isterler. Şortlar rahat yapıları ve kolay giyilip çıkarılmasıyla ve kombin yapması kolay kıyafet seçeneklerinden biri olması nedeniyle kadınların sıklıkla tercih ettikleri modeller arasındadır. Şortların kadınlara yakışması gerçeği de, kadınların şortları sevmesinin başlıca nedenlerindendir.

Öncelikle giymekten büyük zevk duyulan şort modellerini alırken nelere dikkat etmeliyiz onları inceleyelim. Hangi vücut tipine hangi model kadın şort modeli yakışır? Yüksel bel şort kimler giymeli? Yüksek bel şort giymenin avantajları nelerdir? Gelin bu soruların cevabını yazımızda hep birlikte verelim.

Vücut Tipine Göre Hangi Şortlar Tercih Edilmeli?

Her şort her kadında aynı durmaz. Bazılarına çok yakışırken, bazılarında aynı şort kötü bir görüntüye neden olabilir. Şort alırken dikkat edeceğiniz en önemli nokta seçeceğiniz şortun vücut tipinize uygun olup olmamasıdır. Sizin vücudunuza yakışan bir şort aynı kiloda dahi olsanız farklı vücut tipine sahip olan başka bir kadında aynı güzellikte durmayacaktır. Hangi vücut tipine hangi şort yakışır kısaca göz atalım.

Elma Tipi Vücuda Sahip Kadınların Tercih Edecekleri Şort Modelleri

Elma tipi vücuda sahip olmak demek, bacak ve basen kısmının, bel kısmına oranla daha ince olması demektir. Elma tipi vücuda sahip olan kadınlar mini şort modellerini tercih edebilirler. Bunun nedeni bu tarz vücut tipine sahip olan kadınların bacaklarının ön planda olması gerektiğidir. Ayrıca bel kısmını dökümlü tişört giyerek kapatan kadınlar bu kombinle oldukça ince bir görünüme sahip olacaklardır.

Armut Tipi Vücuda Sahip Kadınların Tercih Edecekleri Şort Modelleri

Armut tipi vücuda sahip olmak demek, basen ve kalça bölümünün geniş olduğu vücut tipi demektir. Armut tipi vücuda sahip olan kadınlar yüksek bel ve bacak kısmı geniş olan şortları tercih etmelidirler. Paça kısmı dar olan modeller bu vücut yapısına sahip olan kadınlarda güzel durmayacaktır.

Uzun ve İnce Vücut Yapısına Sahip Kadınların Tercih Edebilecekleri Şort Modelleri

Şort seçme konusunda en özgür olan vücut tipidir. Kadın bermuda şort seçeneğinden tutunda vücudu saran şortlara kadar her türlü şort modelinin yakıştığı uzun ve ince vücut tipi için boyfriend şort modelleri de güzel bir seçenektir. Bayan şort modelleri olarak üretilen tüm şortları giyme özgürlüğüne sahip olan bu vücut tipine sahip kadınlar şanslıdır.

Minyon Vücut Yapısına Sahip Kadınların Tercih Edebilecekleri Şort Modelleri

Minyon kadınlar penye şort modellerinden beyaz renk olanı tercih edebilirler. Beyaz renk şortla giyecekleri şık bir topuklu ayakkabı bacak boyunu daha uzun göstereceği için minyon kadınların tercih edebilecekleri kombinlerden biridir. Minyon kadınlar yüksel bel şort seçeneklerini de tercih edebilirler. Tercih ettikleri bu şort üzerine crop tarz bir tişört giyerek harika bir kombine imza atabilirsiniz.

Gövdesi Uzun Vücut Yapısına Sahip Kadınların Tercih Edebilecekleri Şort Modelleri

Gövde boyu bacak boyundan uzun olan kadınların mini şortlardan ziyade, daha uzun kesimli şort modellerini tercih etmelerinde yarar var. Ayrıca dar ve yapışan şortlar yerine, daha geniş ve boyfriend tarzı modelleri tercih edebilirsiniz.

Kıvrımsız Vücut Yapısına Sahip Kadınların Tercih Edebilecekleri Şort Modelleri

Vücut tipiniz düzse ve kıvrımsızsa, normal şortlar yerine kıvrım varmış gibi gösteren pileli şort modellerini tercih edebilirsiniz. Keten şort modelleri içerisinde de pileli şortları kolaylıkla bulabilirsiniz.

Üst Bacak Kalın Vücut Yapısına Sahip Kadınların Tercih Edebilecekleri Şort Modelleri

Eğer üst bacağınız kalınsa, tercih edeceğiniz şortta üst bacağı gizleyecek tarzda olmalıdır. Desen olarak yatay çizgili şort modellerini tercih edebilirsiniz. Model olarak da diz üzerinde biten uzun şort kadın modellerini tercih edebilirsiniz.

Son Zamanların Trend Parçası Yüksek Bel Şort Modelleri

Yüksel bel şort modelleri son dönemlerde sıklıkla tercih edilen, kadınların bahar aylarında ve yaz mevsiminde üzerlerinden çıkarmak istemedikleri modellerden biridir. Özellikle crop modellerle giyildiğinde dikkat çekici bir görünüm kazanmanızı sağlar. Ancak yüksel bel şort alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Gelin kısaca onlara göz atalım.

Yüksel bel şort almaya karar vermeden önce, vücudunuzu iyi tanımanız gerekmektedir. Bel yapınıza ve bacak kalınlığınıza en çok uyan şort modelini tercih ederek yüksel bel şortun hakkını verebilirsiniz.

Güzel görünmek adına içinde rahat edemediğiniz hiçbir kıyafet ürününü tercih etmemelisiniz. Kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri de, güzel görünen bir kıyafeti rahat edemeseler de giymek istemeleridir. Sıkan, dar gelen, rahat hareket alanı oluşturmayan kıyafetler ne kadar güzel görünürse görünsün, içinde rahat olmadığınız için kendinizi iyi hissedemezsiniz.

Yüksel bel şortlar daha fit görünmenizi sağlar. Bel ve basen kısmınızda fazlalıklarınız varsa, bu fazlalıkları gizlemesi sayesinde güzel bir görünüm kazanmanızı sağlar. Yüksek bel şortlarla fit görünmenin keyfini çıkarın. Yüksel bel şort modellerini kombinlerken kullanacağınız croplarla şık bir görünüme sahip olacaksınız.

Yüksek Bel Şort Giymenin Avantajları Nelerdir?

Yüksel bel şortların en büyük avantajı bacakları uzun göstermesidir. Bacak boyunu kesmeyen yapısı sayesinde bacak boyu kısa olan kadınlar sıklıkla yüksek bel şort modellerini tercih etmektedirler. Yüksek bel şortlar bel kısmını yukarı taşıdığı için bacak boyunu daha uzun göstereceğinden ince bir görünüm kazanmanızı sağlar.

Eğer kısa boyluysanız ve yaptığınız kombinle uzun görünmek istiyorsanız, giydiğiniz şortla üst giyim parçasının aynı renk olmasına özen göstermelisiniz.

Bir diğer seçenekte yüksek bel şortları dolgu topuklu ayakkabı ile kombinlemektir. Yüksek bel şort ve dolgu topuklu ayakkabı ile olduğunuzdan daha uzun bacaklı görüneceğinizden emin olabilirsiniz. Dolgu topuklu ayakkabının renginin ten rengi olması durumunda ayakkabının teninizle bütünleşmesi sebebiyle doğal olarak uzun boylu görünürsünüz.

Yüksel bel şort ile kimono, şapka ve çeşitli takılarla bohem bir tarz oluşturabilirsiniz.

Eyyo’da Yer Alan Birbirinden Güzel Şort Modelleri

Beyaz yüksel bel şort modeli ile özel günlerde harika kombinler yapabilirsiniz. Şortunuzun üzerine şık ve klasik bir bluz giyebilir, hava şartlarına göre üzerinize alacağınız blazer ceket ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Kadın sport şort modellerinden lila yazılı şort modeli dikkat çeken rengi ve kesimi ile yaz aylarında üzerinizden çıkarmak istemeyeceğiniz bir model. Üzerine giyeceğiniz beyaz bir crop ve havaların serinlediği saatlerde yine üzerinize alacağınız şık bir kot ceket ile hem rahat hem de dikkat çekici bir kombin yapabilirsiniz.

Eyyo’da bulunan yeni şort modelleri arasında yer alan siyah yazılı basic şort ile rahatlığın keyfini çıkarın. Üzerine ister atlet giyin, isterseniz kısa kollu tişört, isterseniz de göz alıcı bir crop. Bu şort modelinin üzerine her tür tişört yakışacaktır.

Kaliteli ürünleri uygun fiyata müşterileriyle buluşturan Eyyo.com.tr’yi ziyaret ederek, kendinizi şımartmaya hazır olun. Tarzınız ne olursa olsun, sizi yansıtan en güzel modelleri Eyyo’da bulabilir, aldığınız yeni parçalarla kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.